Ipari olaj- és gáztüzelőberendezés kezelő képzés

Programkövetelmény száma: 07133003

Kinek érdemes Ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelő képzésen részt vennie?

Azoknak kell az Ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelő tanfolyamon részt venniük, akik szeretnének, vagy akiknek munkájukból kifolyólag ipari hőtechnikai rendszerek: kazánok, ipari kemencék, szárítók, gőzfűtésű hőcserélők fűtőolajjal vagy gázzal fűtött tüzelő berendezéseit szakszerűen, gazdaságosan és biztonságosan kell üzemeltetniük.

Mi a célja az Ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelő képzésnek?

Az ipari olaj- és tüzelőberendezés kezelő képzés célja felkészíteni a részvevőket az ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés szabályszerű működésével kapcsolatos feladatok ellátására. Az ipari olaj- és tüzelőberendezés kezelő képzés elvégzésével a képzésben résztvevő képes lesz az ipari hőtechnikai rendszerek: kazánok, ipari kemencék, szárítók, gőzfűtésű hőcserélők fűtőolajjal vagy gázzal fűtött tüzelő berendezéseit szakszerűen, gazdaságosan és biztonságosan üzemeltetni.
Az Ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelő képzés résztvevői megtanulják továbbá a rendelkezésre álló tárolókból biztosítani a berendezés tüzelőanyag ellátását, elvégezni a berendezések felkészítését, indítását, folyamatos üzemben tartását és leállítását, az üzemi paramétereket ellenőrizni, a jogosultsági szintjének megfelelő mértékű beavatkozásokat végrehajtani, az üzemviteli dokumentációkat, üzemi naplót, anyag- és eszközvételezési tömböket és űrlapokat naprakészen vezetni, a megszerzett informatikai ismeretei alapján a folyamatirányított, automata rendszereket működtetni, a digitális üzemeltetési naplózást végrehajtani, ellátni a jogosultsági körébe tartozó épületfelügyeleti rendszerek, biztonsági berendezések ellenőrzését, valamint elvégezni a veszélyes anyagok, hulladékok, melléktermékek hatósági előírás szerinti kezelését.

Mennyi ideig tart a képzés?

Az összesen 88* órás Ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelő tanfolyam – kb. két hónap alatt végezhető el.

Mik a jelentkezés feltételei?

Alapfokú iskolai végzettség.
Egészségügyi alkalmassági.

A képzés tanúsítása

A résztvevőknek a képzés végén belső vizsgát kell tennie, majd teljesítménye alapján Tanúsítványt állítunk ki részére.

A szakmai/képesítő vizsga

A vizsgáztatás a képzőtől függetlenül szervezett, Akkreditált Vizsgaközpontban történik. A szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezés feltétele a képző által kiállított tanúsítvány, a szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezés csak ennek birtokában lehetséges. A szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezést a résztvevő önállóan, az Akkreditált vizsgaközpontoknál végzi.
A szakmai/képesítő vizsga részletes leírása: a https://szakkepesites​.ikk​.hu/ oldalon található és a Képzési és kimeneti követelmények/Programkövetelmények alapján zajlik.
Sikeres teljesítés esetén, részszakma megszerzéséről szakmai bizonyítványt, vagy a szakmai képzéshez kapcsolódóan képesítő bizonyítványt állít ki a Vizsgaközpont.
Megjegyzés: az ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelő szakképesítés nem jogosít nyomástartó berendezés, nyomástartó edény kezelésére.
Kérdés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot!
*Előzetes tudásszint felmérést követően a képzési idő mértéke csökkenhet.