Azoknak a legalább technikusi szintű tudással és készségekkel rendelkező szoftverfejlesztőknek érdemes elvégezni a Webfejlesztő képzést, akik szeretnének speciális tudást, ismereteket és gyakorlati készségeket megszerezni és általános programozási tudásukon felül szeretnének webes környezetben működő alkalmazások fejlesztését elvégezni a jövőben.
A Webfejlesztő képzés célja, hogy a résztvevők képesek legyenek egyszerűbb vagy közepesen komplex webes alkalmazás teljes kivitelezésére, beleértve a szerveroldali komponens(backend) elkészítését, a kliens oldali komponens (frontend) programozását, illetve a kapcsolódó adatbázis-kezelési séma kialakítását, szabványos weboldalakat készíteni HTML5 leíró nyelven, weboldalakat formáz CSS3 stíluslapok segítségével, dinamikus weboldalak programozást végezni JavaScript nyelven, kliens oldali alkalmazásokat készíteni JavaScript keretrendszer segítségével (pl. React, Vue, Angular), valamint a munkája során jelentkező problémákat képesek legyenek önállóan megoldani webes kereséssel és internetes tudásbázisok használatával. A jó webfejlesztő az új technológiák alkalmazására nyitott, tudását folyamatosan fejleszti.
A Webfejlesztő képzés 400 óra alatt végezhető el.
A képzésben résztvevőnek az alábbi tudással és gyakorlati készségekkel kell rendelkeznie a képzés kezdetekor:
A képzésben résztvevőnek az alábbi tudással és gyakorlati készségekkel kell rendelkeznie a képzés kezdetekor:
- magabiztos programozási alapismeretek legalább egy magasszintű programozási nyelven (pl. C#, Java, C++):
- alapszintű objektumorientált programozási ismeretek (OOP) és azok alkalmazása
- HTML5 alapismeretek és azok alkalmazása
- CSS3 alapismeretek és azok alkalmazása
- JavaScript alapismeretek és azok alkalmazása
- Adatbázis-kezelési, illetve SQL alapismeretek, és azok alkalmazása
A fenti tudás és készségek ellenőrzése előzetes tudásfelméréssel történik, mely során a résztvevőnek az alábbi feladatokat kell megoldania:
Azoknak, aki szeretnék elvégezni a képzést, a fentieken kívül szükségük lesz még Windows vagy iOS operációsrendszert futtató számítógépre internet kapcsolattal. A PC hardverparamétereit tekintve alkalmasnak kell lennie a képzés során és a vizsgán használt valamennyi szoftver optimális futtatására.
A résztvevőknek a képzés végén belső vizsgát kell tennie, majd teljesítménye alapján Tanúsítványt állítunk ki részére.
A vizsgáztatás a képzőtől függetlenül szervezett, Akkreditált Vizsgaközpontban történik. A szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezés feltétele a képző által kiállított tanúsítvány, a szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezés csak ennek birtokában lehetséges. A szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezést a résztvevő önállóan, az Akkreditált vizsgaközpontoknál végzi.
A szakmai/képesítő vizsga részletes leírása: a https://szakkepesites.ikk.hu/ oldalon található és a Képzési és kimeneti követelmények/Programkövetelmények alapján zajlik.
Sikeres teljesítés esetén, részszakma megszerzéséről szakmai bizonyítványt, vagy a szakmai képzéshez kapcsolódóan képesítő bizonyítványt állít ki a Vizsgaközpont.
Kérdés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot! 👉 https://dekra.hu/felnottkepzes-kapcsolat.html